اصول نورپردازی سقف پارکینگ را بدانیم

اصول نورپردازی سقف پارکینگ

بی شک توجه به اصول نورپردازی سقف پارکینگ، یکی از مهم ترین مواردی به حساب می آید که می تواند روند نورپردازی را تحت تاثیر خود قرار دهد. برای زیبا تر کردن محیط داخلی خانه، شما همواره باید به یک سری نکات خاص و ویژه توجه داشته باشید تا در این زمینه با مشکلی مواجه نشوید. توجه به اصول نور پردازی سقف پارکینگ به شما اجازه می دهد تا به راحتی نسبت به زیبا تر کردن محیط داخلی پارکینگ خود اقدام نمایید. به خاطر داشته باشید که بسته به فرم و شکل پارکینگ، نکاتی که برای نورپردازی شما باید آنها را مد نظر خود قرار دهید تغییر پیدا می کنند. امروز ما قصد داریم تا در مورد مهم ترین اصول نورپردازی سقف پارکینگ با شما صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

نورپردازی پارکینک
اصول درست نورپردازی سقف پارکینگ

انواع نورپردازی داخلی سقف پارکینگ

اولین مورد از اصول نورپردازی سقف پارکینگ، مربوط به انواع نورپردازی داخلی سقف پارکینگ می باشد. در جهت دریافت بیشترین بازدهی ممکن از این روند، شما باید بهترین انواع نور پردازی را برای محیط داخلی خود انتخاب نمایید. جدا از این مسئله، تنظیم بودن نور از هر دسته بندی هم می تواند اهمیت زیادی داشته باشد.

  • نورپردازی محیطی: این مدل از انواع نورپردازی حجم زیادی از نور را در اختیار محیط قرار می دهد. با استفاده از این نور پردازی شما می توانید دیوار ها و کف را روشن تر نمایید.
  • نور پردازی موضعی: این نور پردازی می تواند برای موقعیت هایی همچون انبار داخل پارکینگ یا قسمت ابزار های درون پارکینگ مورد استفاده قرار گیرد. با استفاده از این نور پردازی شما به راحتی می توانید وضعیت محیط کاری را بهبود ببخشید.
  • نور پردازی تاکیدی: آخرین دسته بندی مربوط به نور پردازی تاکیدی می باشد. چرا که با استفاده از این نور پردازی شما می توانید یک قسمت خاص از پارکینگ خود را برجسته نمایید. مثلا اگر شما به دنبال برجسته تر کردن یک ماشین خاص هستید، باید از روش های نور پردازی تاکیدی استفاده نمایید.

به خاطر داشته باشید که هر کدام از این موارد، یک سری زیر شاخه های خاص را نیز در خود جای داده اند. در اصول نورپردازی سقف پارکینگ ذکر شده که همه این موارد اهمیت زیادی داشته و برای زیبا تر کردن محیط داخلی شما باید از آنها استفاده نمایید.

نورپردازی انواع پارکینک
انواع نور پردازی سقف پارکینگ

برای نور پردازی سقف پارکینگ از چه نورهای استفاده می شود؟

اگر شما هم قصد پیش رفتن بر اساس اصول نورپردازی سقف پارکینگ را دارید، باید با نور های مختلف به کار رفته در این زمینه آشنا شوید. به صورت کلی انواع نور پردازی می توانند روش های پخش نور را مشخص کنند. ولی نوع نوری که شما از آن استفاده می کنید هم اهمیت زیادی خواهد داشت. در لیست زیر شما می توانید چند مورد از مهم ترین نور های استفاده شده در پارکینگ و سقف آن را مشاهده نمایید.

نورهای مختلف در سقف پارکینگ
بررسی نورهای مختلف در سقف پارکینگ

نورپردازی عمومی

اولین موردی است که شما باید آن را مد نظر قرار دهید. نور عمومی یا نورپردازی عمومی، به نور ملایمی گفته می شود که همه محیط را به صورت کامل در بر می گیرد. این نورپردازی در جهت ایمن تر کردن مسیر رفت و آمد خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرد.

نور پردازی تاکیدی

این مدل از نور پردازی به گونه ای طراحی شده تا توجه همه افراد را به یک نقطه خاص جلب کند. این نور پردازی می تواند برای مشخص کردن یک نقطه یا یک ماشین خاص مورد استفاده قرار گیرد. به خاطر داشته باشید که این نور پردازی نقطه کانونی پارکینگ را مشخص خواهد کرد.

اجرای نورپردازی سقف پارکینگ
استفاده از نور تاکیدی در سقف پارکینگ

نور پردازی وظیفه ای

دیگر مدل از مهم ترین انواع نور پردازی به حساب می آید که اهمیت زیادی دارد. به صورت کلی، برای کار در پارکینگ شما به مقداری نور بیشتر نیاز دارید. در این شرایط از نورپردازی وظیفه ای کمک می گیرید تا وضعیت نور پردازی محیط را بهبود ببخشید.

نورپردازی دکوراتیو

آخرین مدل از انواع نور پردازی سقف پارکینگ مربوط به مدل های دکوراتیو می باشد. با استفاده از روش های نورپردازی دکوراتیو شما می توانید زیبایی پارکینگ خود را تا حد قابل توجهی افزایش دهید. استفاده از لامپ های رنگی و ویژه در این زمینه می تواند مفید باشد.

نورپردازی دکوراتیو در سقف پارکینگ
نگاهی به نور پردازی سقف پارکینگ با نور های دکوراتیو

اصول نورپردازی سقف پارکینگ به چه صورتی می باشد؟

حال که مباحث مقدماتی را پشت سر گذاشتیم، بیایید تا به سراغ اصول نورپردازی سقف پارکینگ برویم. به صورت کلی، برای زیبا تر کردن محیط داخلی یک پارکینگ شما می توانید از یک سری نکات خاص استفاده نمایید. در لیست زیر شما می توانید مهم ترین اصول نور پردازی سقف پارکینگ را مشاهده کنید.

تنظیم میزان نور محیط

یکی از مهم ترین مواردی که شما باید آن را مد نظر خود قرار دهید مربوط به تنظیم میزان نور محیط است. نور محیط باید به صورت درست تنظیم شود. استفاده از نور دکوراتیو در حالی که نور عمومی کم است می تواند مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کند. در ضمن، شما باید توازن را در این زمینه رعایت نمایید.

تنظیم نورپردازی سقف پارکینگ
نگاهی به نورپردازی اصولی سقف پارکینگ

تنظیم ترکیب نور

هرچه نورپردازی سقف پارکینگ شما طبیعی تر باشد، میزان بازدهی که شما از این روند دریافت می کنید هم بیشتر می شود. به خاطر داشته باشید که همه افراد از نور های طبیعی و ترکیب های طبیعی لذت می برند. به همین علت، بهتر است که در طراحی محیط داخلی پارکینگ شما فقط بر روی یک رنگ خاص تاکید نداشته باشید و رنگ های متنوعی را به کار گیرید.

انتخاب لامپ مناسب

دیگر مسئله مهمی که در اصول نورپردازی سقف پارکینگ شما باید آن را مد نظر خود قرار دهید مربوط به انتخاب لامپ مناسب می باشد. لامپی که شما آن را انتخاب می کنید و کیفیت آن زیبایی را به صورت مستقیم تحت تاثیر قرار خواهد داد. بهتر است که همواره بهترین انواع لامپ را مورد استفاده قرار دهید.

تنظیم ترکیب نور در نورپردازی سقف پارکینگ ها
انتخاب مناسب لامپ در نورپردازی سقف پارکینگ

توجه به ابعاد پارکینگ

یکی از مهم ترین مواردی که برای نور پردازی سقف پارکینگ شما باید به آن توجه داشته باشید مربوط به ابعاد است. پارکینگ ها می توانند ابعاد متنوعی داشته باشند. در جهت دریافت بیشترین بازدهی از نورپردازی، شما لزوما باید بر اساس ابعاد نتایج را مورد بررسی قرار دهید تا در این زمینه با مشکلی مواجه نشوید.

استفاده از سنسور های مختلف

در نهایت، برای هوشمند تر کردن سیستم نورپردازی سقف پارکینگ شما می توانید از سنسور های حرکتی و دیگر مدل های سنسور استفاده نمایید. این سنسور ها نه تنها بر روی زیبایی موثر هستند، بلکه میزان مصرف برق را نیز کاهش می دهند.

بررسی استفاده از نورهای سقف پارکینگ
تاثیرات موثر در نورپردازی سقف پارکینگ

نکات کاربردی و مهمی که هنگام خرید لامپ مناسب پارکینگ باید در نظر گرفت چیست؟

به صورت کلی در هنگام خرید محصولات روشنایی برای نورپردازی سقف پارکینگ، شما باید به یک سری نکات خاص توجه داشته باشید تا در این زمینه با مشکلی مواجه نشوید. نورپردازی سقف پارکینگ یکی از مهم ترین و رایج ترین انواع نورپردازی سقف به حساب می آید که اهمیت زیادی دارد.

نکات مهمی هنگام خرید محصولات روشنایی پارکینگ
نگاهی به نکات مهمی هنگام خرید محصولات روشنایی پارکینگ
  • خرید لامپ های مناسب

اولین مسئله مهمی که شما باید آن را مد نظر خود قرار دهید مربوط به خرید لامپ های مناسب و با کیفیت است. شما باید به کیفیت ساخت لامپ و نوری که از آن ساطع می شود توجه داشته باشید.

  • توجه به میزان مصرف لامپ

گاهی اوقات برخی از لامپ های موجود در بازار میزان مصرف برق بالایی دارند. همین مسئله هم باعث شده تا خرید لامپ های کم مصرف به مسئله مهم و کلیدی تبدیل شود. با تهیه لامپ های کم مصرف شما می توانید هزینه های جانبی خود را کاهش دهید.

توجه به میزان مصرفی لامپهای سقف پارکینگ
نمایی از نورپردازی سقف پارکینگ
  • توجه به برند تولید کننده محصولات

در حال حاضر برند های بسیار زیادی در سراسر جهان در زمینه تولید انواع محصولات روشنایی پارکینگ فعالیت می کنند. شما همواره باید به دنبال خرید از بهترین برند های فعال در این زمینه باشید. با خرید از بهترین برند های فعال در زمینه تولید محصولات روشنایی، شما می توانید بازدهی مطلوبی را نیز دریافت کنید.

  • توجه به قیمت لامپ در هنگام خرید

دیگر مسئله مهمی که در هنگام خرید محصولات روشنایی شما باید به آن توجه داشته باشید مربوط به قیمت لامپ است. انواع لامپ همراه با تعرفه های متنوعی در بازار به فروش می رسند. ولی برای دریافت بیشترین بازدهی شما باید بر اساس بودجه خود بهترین محصولات را تهیه نمایید.

برند لامپ های سقف پارکینگ
نمونه ای از نورپردازی سقف پارکینگ

مزیت استفاده از لامپ های ال ای دی در نورپردازی سقف پارکینگ ؟

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که مهم ترین مزیت استفاده از لامپ های ال ای دی در نورپردازی سقف پارکینگ چیست؟ در اصول نورپردازی سقف پارکینگ ذکر شده که استفاده از این لامپ همواره نتایج مطلوبی را به همراه دارد. چرا که لامپ های ال ای دی یک سری ویژگی های خاص و کلیدی را در خود جای داده اند. همین ویژگی های خاص و کلیدی، اهمیت استفاده از این لامپ ها را دو چندان کرده است.

مصرف انرژی بهینه

لامپ های ال ای دی مصرف انرژی بهینه ای داشته و استفاده از آنها بر روی روند مصرف برق تاثیر منفی نمی گذارد. همین مسئله هم باعث شده تا استفاده از این محصول اهمیت زیادی پیدا کند.

مزیت لامپ های استفاده شده در سقف پارکینگ
مزایای نورپردازی سقف پارکینگ

قیمت مناسب

انواع لامپ ال ای دی همراه با تعرفه مناسبی در اختیار مشتریان قرار می گیرند. در جهت دریافت بیشترین بازدهی ممکن، شما باید به برند سازنده هم توجه داشته باشید. چرا که برند های مختلف، تعرفه های متنوعی را برای محصولات خود دریافت می نمایند.

کیفیت ساخت بالا

همانطور که گفته شد لامپ های ال ای دی کیفیت ساخت مطلوبی دارند. این محصولات به شدت مقاوم بوده و شما با خیال راحت می توانید آنها را مورد استفاده قرار دهید.

کیفیت لامپ های سقف پارکینگ
کیفیت ساخت بالا لامپهای سقف پارکینگ

تنوع رنگی

در حال حاضر مدل های بسیار زیادی از انواع لامپ ال ای دی در بازار موجود بوده و هر کدام از این مدل ها و ساختار ها، یک سری ویژگی های خاص را در خود جای داده اند. شما باید بر اساس نیاز های محیط، بهترین رنگ را انتخاب کنید.

طول عمر زیاد

لامپ های ال ای دی طول عمر زیادی دارند. فرقی ندارد که شما چه مدلی از انواع لامپ ال ای دی را تهیه کنید. در هر صورت این محصولات طول عمر زیادی داشته و استفاده از آنها نتایج مطلوبی را برای شما به همراه خواهد داشت. هرچه کیفیت ساخت لامپ بالا تر رود، طول عمر آن هم بیشتر می شود.

تنوع رنگ در نورپردازی پارکینگ
طول عمر زیاد لامپ های پارکینگ

برای بهتر شدن نورپردازی پارکینگ چه نکاتی بهتر است رعایت شود؟

آخرین مورد از اصول نورپردازی سقف پارکینگ مربوط به نکات بهبود وضعیت نورپردازی می باشد. به خاطر داشته باشید که طراحی نورپردازی در بهترین حالت ممکن کار راحتی نیست. برای اینکه شما بتوانید روند نورپردازی را در بهترین حالت ممکن طی کنید، حتما باید به یک سری نکات خاص توجه داشته باشید. در لیست زیر شما می توانید این نکات مهم و پر اهمیت را مشاهده نمایید.

نکات طلایی در نورپردازی سقف پارکینگ ها
عوامل تاثیرگذار در نورپرداری بهتر سقف پارکینگ

استفاده از خدمات متخصصین

در صورتی که شما تجربه نورپردازی سقف پارکینگ را ندارید، بهتر است که از خدمات تیم های متخصص فعال در این زمینه استفاده کنید.

تهیه لامپ های با کیفیت

استفاده از با کیفیت ترین لامپ های موجود در بازار مسئله مهمی به حساب می آید که شما باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. خرید لامپ با کیفیت به صورت مستقیم زیبایی را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

استفاده از خدمات متخصص در نورپردازی پارکینگ
تهیه لامپ های با کیفیت برای سقف پارکینگ

انتخاب رنگ های مناسب

برای دریافت بیشترین بازدهی ممکن از روند نورپردازی سقف پارکینگ، شما حتما باید رنگ های مناسبی را انتخاب نمایید.

عدم ایجاد آلودگی بصری

گاهی اوقات افراد ناخواسته نسبت به ایجاد آلودگی بصری اقدام می نمایند. این مسئله به خودی خود مشکلات زیادی را ایجاد می کند. با انتخاب بهترین ترکیب ها، شما از ایجاد آلودگی بصری جلوگیری خواهید کرد.

انتخاب رنگ مناسب در نورپردازی سقف پارکینگ
نمایی از نورپردازی سقف پارکینگ

نتیجه گیری

همانطور که در مقاله امروز ما مشاهده کردید، توجه به اصول نورپردازی سقف پارکینگ به شما اجازه می دهد تا طراحی را در بهترین حالت ممکن دنبال نمایید. در صورتی که شما هم به دنبال دریافت بیشترین بازدهی ممکن از این روند هستید، لزوما باید اصول نورپردازی سقف پارکینگ را دنبال نمایید. با توجه به اصول و انتخاب محصولات بر اساس همین موارد، شما می توانید زیبایی محیط را افزایش دهید. شایان ذکر است که نورپردازی سقف پارکینگ بر اساس محیط پارکینگ صورت می گیرد. هرچه محیط پارکینگ شما بزرگتر و پیچیده تر باشد نکاتی که شما باید به آن توجه داشته باشید هم پیچیده تر خواهند شد. البته، اگر شما تجربه کافی در این زمینه ندارید می توانید خدمات تیم های متخصص فعال در این زمینه را به کار گیرید.

نورپردازی اصولی سقف پارکینگ
تصویری از نورپردازی در سقف پارکینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم