نحوه نصب چراغ خطی توکار

نحوه نصب چراغ خطی توکار

اهمیتی ندارد شما برای چه محیطی به دنبال نصب چراغ خطی توکار هستید؛ یک فضای مسکونی یا یک محیط تجاری! چراغهای توکار خطی، دلایل خوبی برای ایجاد یک ظاهر متفاوت در محیط به شما میدهند. این چراغها تنوع بسیار زیادی در فرم و اندازه خود دارند و توانایی قرارگیری در هر محیطی را دارند. نورپردازی خطی توکار علاوه بر اینکه بسیار پرکاربرد است، برای ایجاد تنوع و برجستگی در دکوراسیون کاملاً مناسب است. شما میتوانید طرح دلخواه خود را بر روی سقف، دیوار و حتی کف محیط مد نظر خود داشته باشید.
چراغ خطی توکار به چراغ LED یا لاینی هم شناخته شده است؛ محصولی از نسل جدید ابزارهای روشنایی در معماری مدرن امروز است، که به شکل مستطیل است اما طول و عرض متغیری دارد. نصب چراغ خطی توکار بسیار آسان است و به کم مصرف بودن و پر نور بوردن شناخته شده است و با توجه به اهمیت نور و فضا در معماری این سبک نورپردازی میتواند اقتصادیتر تمام شود. بنابراین انتخابی ایده آل برای شما خواهد بود، اگر از فضای تکراری و یا چراغهای فرم مربع و دایره خسته شدهاید؛ پیشنهاد ما بررسی و امتحان چراغهای خطی توکار به شما خواهد بود. این چراغها میتوانند در داخل سقف یا دیوارها کاذب و یا معمولی به سادگی نصب شوند.

نصب چراغ خطی توکار
نصب کردن چراغ های خطی توکار

نگاهی به انواع مدلهای چراغ خطی توکار

چراغهای خطی توکار در دو نوع لبه دار و بدون لبه تقسیم میشوند. در واقع این تقسیمبندی به خاطر نوع نصب چراغ خطی توکار تعیین شده است که در ادامه ما برای شما روش نصب چراغ خطی توکار را نیز توضیح میدهیم:

 • چراغ خطی توکار لبه دار

در این مدل، لبهای به عرض 1 سانتیمتر در طرفین بدنه چراغ قرار دارد. این لبهها وظیفه تنظیم چراغ را بر روی سطح دارند. در سطحهایی که نصب چراغ خطی توکار میتواند مشکلتر باشد و تراز بودن چراغ اهمیت زیادی داشته باشد، این لبهها میتوانند کمککننده باشند. نکته بعدی در این مدل از چراغهای توکار، پوشش دهی قسمت برش محل نصب چراغ است، که اغلب برای تمیزی کار از این نوع چراغهای توکار لبه دار استفاده میکنند.

 • چراغ خطی توکار بدون لبه

درست است که داشتن لبه برای چراغهای توکار باعث تمیزی بیشتر میشود، اما چراغهای توکار از نوع بدون لبه یک مزیت نسبت به آن‌ها دارند، که سطحی یکپارچه از منبع نور به شما میدهند. این چراغها به تریم‌لس هم معروف هستند و اغلب برای زیباسازی مینیمال محیط استفاده میشوند.

نمای از تفاوت چراغ های خطی توکار لبه دار و بدون لبه
تفاوت چراغ های خطی توکار لبه دار و بدون لبه

نحوه نصب چراغ خطی توکار به چه شکلی میباشد؟

در ابتدا توضیح دهیم که اگرچه نصب چراغ خطی توکار آسان و سریع است؛ اما نیاز به یک فرد متخصص و با تجربه فنی دارد. چراغهای توکار به خاطر زیبایی خاصی که به محیط میدهند، میبایست به درستی اجرا شوند تا چشم هر بیننده را به خود جلب کنند.

 1. نصب چراغهای خطی توکار لبه دار و بدون لبه کاملاً متفاوت است؛ در چراغهای لبه دار در قسمت پشت بدنه دارای بستهای پروانهای هستن که با چرخاندن بستها به دور چراغ، میتوان بدنه چراغ را در سطح مورد نظر محکم کرد. این بستها از داخل قابل تنظیم هستند.
 2. چراغ توکار بدون لبه، که در ظاهر نشان میدهد دارای بدنهای نیست! اما واقعاً اینطور نیست؛ بدنه این مدل چراغ به گونهای طراحی شده است که سطح را بدون برجستگی نمایش دهد. به عبارت دیگر تمام بدنه و لوازم داخلی آن در پشت سطح مخفی میشوند.
 3. نصب چراغ خطی توکار لبه دار شیارهایی به ضخامت سطح مورد نظر، برای مثال کناف یا MDF وجود دارد. ضخامتهای معمول در این مصالح 8 الی 20 میلیمتر است.
 4. لازم به ذکر است که نصب این چراغها بر روی سطح کناف، میبایست قبل از تکمیل آن انجام بگیرد. به این صورت که بدنه چراغهای بدون لبه، ابتدا به شبکه فلزی کناف وصل میشوند و سپس بعد از تکمیل مراحل کار کناف و پوشاندن سطح با بتونه و رنگ، شیارها و اثرات اطراف چراغ نیز از بین میرود. این شیوه نصب کمک میکند چراغ با زیبایی تمام برروی سطح سقف خود را نمایان کند.
تفاوت نصب چراغ های خطی توکار لبه دار و بدون لبه
تصویری از تفاوت نصب چراغ های خطی توکار لبه دار و بدون لبه

نصب چراغ خطی توکار بیشتر در چه فضاهایی کاربرد دارد؟

چراغهای خطی توکار قابلیت نصب بر روی سطح افقی و عمودی و حتی شکل دار را دارند بنابراین شما میتوانید با نصب چراغ خطی توکار در هر محیطی که به زیبایی و متفاوت بودن آن اهمیت میدهید، از آن استفاده کنید. با این حال ما در این قسمت چند نمونه از نوع استفاده از این چراغها را بر اساس کاربرد محیطهای آنها برای شما توضیح میدهیم:

چراغ توکار در محیط مسکونی

اغلب مکانهای مسکونی از آپارتمانها تا ویلاها و هتلها، نیازمند فضایی آرام و زیبا برای صاحبان خود هستند. بنابراین نور در این فضاها میتواند عنصری مهم قلمداد شود. چراغ خطی توکار این امکان را برای طراحان و سازندگان ساختمانهای مسکونی فراهم میکند. شما میتوانید در فضاهای مختلف محل سکونت خود از چراغهای توکار بهره ببرید. این چراغها در محیط آشپزخانه، اتاق خواب، پذیرایی و اتاقهایی با کاربرد خاص مانند؛ اتاق مهمانان، مطالعه یا تماشای تلویزیون کاربرد دارند. همچنین میتوانید در راه پلهها، راهروها، سرویسهای بهداشتی نیز از چراغ خطی توکار استفاده کنید.

کاربرد بی‌نظیر چراغ‌های توکار
چراغهای خطی توکار در محیط مسکونی

چراغ توکار در محیطهای اداری و تجاری

از لحاظ نقطه نظر اقتصادی و استفاده بهینه از فضا، محیطهای تجاری و اداری دارای اهمیت بیشتری نسبت به فضاهای مسکونی هستند؛ بنابراین نصب چراغ خطی توکار بیش از پیش اهمیت پیدا میکند. شما میتوانید برای نصب چراغهای توکار برای اتاق جلسات در شرکت، اتاق انتظار در مطب و نورپردازی کافه و رستوران خود اقدام کنید. همچنین استفاده از این چراغها در مراکز عمومی مانند مراکز خرید تجاری، سینما، سالنهای زیبایی و تفریحی، ایستگاههای مترو، درمانگاه و بیمارستانها و تمام محیطهای پر رفت و آمدی که اغلب مصرف برق بسیار زیادی را متحمل کشور میکنند نیز استفاده کرد.

استفاده از چراغ توکار در محیطهای اداری و تجاری
چراغ توکار در محیطهای اداری و تجاری

چراغ توکار در محیطهای باز

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید چراغهای توکار در محیطهای باز هم کاربرد دارند؛ شما میتوانید در کنار استخر، حیاط ویلا، پارکینگهای روباز و آلاچیقهای داخل باغ هم از آنها استفاده کنید. بنابراین ما به رستورانداران و هتلداران پیشنهاد میکنیم از چراغهای توکار برای زیباسازی محیط باغ و حیاط خود برای جلب مشتریان بیشتر استفاده کنند.

چراغ توکار در محیطهای باز
استفاده چراغهای خطی در نمای ساختمان

چراغ خطی توکار در کدام قسمت از منزل کاربرد دارد؟

شاید برای شما هم این سؤال پیش آمده باشد که نصب چراغ خطی توکار در کجای منزل زیباتر است؟ پاسخ این سؤال به طور کلی این است که این چراغ در هر اتاقی از منزل نه تنها میتواند به عنوان یک منبع روشنایی بلکه میتواند مکمل لوازم اتاق باشد؛ مانند تابلویی بر روی دیوار که زیبایی دیوار را دوچندان میکند. شما میتوانید چراغهای توکار را در اتاق خواب خود برای داشتن یک فضایی رومانتیک و یا آرامش بخش ایجاد کنید؛ در داخل کمد دیواری، کنار تخت خواب، روی سقف، بر روی کف زمین و روی دیوار.
اما اگر عاشق فضای نورانی در حین پختن یک غذا در آشپزخانه خود هستید؛ لازم است بدانید که چراغهای توکار قابلیت نصب بر روی دیوار بین کابینتها و یا روی میز کانتر آشپزخانه را دارد. شما میتوانید به سلیقه دلخواه چراغهای خطی را برای سقف یا کف آشپزخانه خود طراحی کنید. این چراغها برای نصب در پنتری و کمدها نیز عالی هستند.

استفاده از نورهای کمتر یا بیشتر بستگی به سلیقه افراد دارد و دقیقاً چیزی است که با نصب چراغ خطی توکار در سالن پذیرایی، بالای میز غذاخوری و همچنین قسمتهای خاص منزل شما میتواند ساخته شود. در حقیقت هر خانه یک فضای خصوصی در خود برای صاحبانش دارد؛ جایی مانند کنار پنجره، نشیمنی کنار کتابخانه و یا کاناپه راحتی جلوی تلویزیون، این مکانها مکان خاصی برای ما هستند که میتوانیم با نور دلخواه خودمان از آن لذت ببریم.

چراغ‌های خطی توکار در منزل
استفاده از چراغ‌های خطی توکار در منزل

مزایای نصب چراغهای خطی توکار چیست؟

هدف ما از آموزش نصب چراغ خطی توکار اهمیت مسائل روز دنیاست. یکی از دغدغه این روزهای دنیای مدرن در طراحی دکوراسیون، استفاده بهینه از فضا است. در حقیقت با کوچکتر شدن خانهها، پیشرفت تکنولوژی لوازم و بالا رفتن سرعت کارها، دکوراسیون به سمت سادگی سوق داده شده است. بنابراین استفاده از فضای کمتر و لوازم کم حجمتر یکی از تمایلات دکوراسیون امروز تلقی میشود. چراغهای خطی توکار این مزیت فوقالعاده را برابر لوسترها و چراغهای دیواری سنتی ما در گذشته دارند؛ که در کمترین فضا بیشترین نور را به محیط ما بدهند.

از دیگر مزایای استفاده از چراغ خطی توکار در محیطهای مختلف:

 • لامپ مصرفی آنها LED است و بسیار کم مصرف است.
 • به خاطر سادگی آن، نظم بخصوصی به محیط میدهد.
 • محدودیتی در تعداد و اندازه و محل نصب آنها وجود ندارد.
 • به خاطر قیمت مناسب آن نسبت به دیگر لوازم روشنایی، بسیار محبوب است.
 • دارای عمر طولانی نسبت به لاپهای رشتهای و دیگر ادوات روشنایی است.
 • نور در این چراغ قابل کنترل است و از شدت خوبی برای روشنایی یک اتاق برخوردار است.
 • این محصول دارای عناصر زیباشناختی در معماری و دکوراسیون است؛ با درک این موضوع میتوانید فضایی نو و خلاقانه ایجاد کنید.
مزایای چراغهای خطی
دکوراسیون مینیمال و شیک با چراغ های توکار خطی

در هنگام نصب چراغ خطی توکار چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

شما برای نصب چراغ خطی توکار نیاز به چندین ابزار دارید؛ مانند یک فازمتر برای تشخیص برق در سیمها، دریل برای سوراخ کردن جا پیچ و ابزارهایی مانند انبردست، پیچ گوشتی.

 1. فراموش نکنید که باید برق را قطع کنید!
 2. محل مورد نظر، تعداد و اندازه چراغ را دقیق بررسی کنید.
 3. در صورت نیاز از مشاور با تجربه در این مورد کمک بگیرید.
 4. بهتراست بدنه چراغ را تراز کنید و اتصالات را حتماً چک کنید.
 5. حتماً جانب احتیاط را در تمام مراحل رعایت کنید.
نکات نصب چراغ های توکار خطی
نسل جدید ابزارهای روشنایی با چراغ های خطی توکار

ابعاد چراغهای خطی توکار به چه صورتی میباشد؟

روش نصب چراغ خطی توکار همان طور که از نامشان مشخص است به شکل یک خط است؛ با ابعاد متفاوت که میتوان آنها را به فرمهای اریب یا منحنی یا خطوط شکسته دیزاین کرد. این چراغها نور یک پارچهای را در محیط برای شما ایجاد میکنند و دست شما را در طراحی فضا کاملاً باز میگذارند. شما در تغییر دکوراسیون خود کاملاً آزادی عمل خواهید داشت؛ شما میتوانید چراغها را به صورت مختلف بر روی دیوار، سقف و یا کف زمین تصور کنید.
بهتر است بدانید که چراغهای خطی علاوه بر ابعاد سفارشی، در طول ابعاد 7،14 و 28 سانت و در عرض 2 الی 6 سانت در بازار موجود است. این چراغها علاوه بر داشتن فرمهای متفاوت، دارای تنوع رنگی نیز هستند. رنگی بودن این چراغها نه اینکه یک حسن باشد، بلکه یک قابلیت خوب است برای افرادی که به لامپهای رنگی علاقهمند هستند. نصب چراغ خطی توکار رنگی میتواند در سالن ورزشی یا زیبایی، بوتیک و کافه یک دیزاین عالی محسوب شود که کمتر کسی آن را دیده است و دقیقاً منحصر به خود شماست. این چراغهای لاینی را میتوانید پشت سرهم ردیف کنید و فرمهای دلخواه خود را خلق کنید و مشتریان خود را انگشت به دهان بگذارید.

نمونه های از نصب چراغ خطی توکار
ابعاد چراغهای خطی توکار نصب شده

آیا نصب چراغهای خطی توکار باید توسط نصاب انجام شود؟

اگر زمانی که از آسان بودن نصب چراغ خطی توکار صحبت کردیم و احتمال دادید که نیاز به یک متخصص برای نصب آن ندارید؛ از شما بابت این سوتفاهم عذرخواهی میکنیم! اما ممکن است شما فردی فنی باشید یا با آشنا نصب چراغهای توکار آشنا باشید و یا آموزش دیده باشید. به هر حال ما وظیفه خود میدانیم که توصیه نصب چراغ توکار توسط نصاب حرفه ای را به شما انتقال دهیم.
یکی از مزیتهای این چراغهای خطی، زیبایی و سادگی آنها در محیط است. در حقیقت طراحی مینیمال آنها باعث میشود احساس بینقصی در محیط جریان داشته باشد. اما نکتهای که اغلب به آن بیتوجهی میشود، نحوه ساخت این محیط زیباست، که با تخصص و اصول ایجاد شده است. در نصب چراغهای توکار اغلب محاسبات دقیق برای اندازههای آنها وجود دارد. شما برای نصب چراغ خطی توکار باید به این محاسبات توجه کنید؛ به زوایا و فواصل اشیا و نور نباید بی دقت باشید. علاوه بر آن شناخت از متریال اهمیت دارد، تا با اشتباه باعث هدر رفت آن‌ها نشوید و از زیبایی کار کاسته نشود.

چگونگی نصب چراغ توکار خطی توسط نصاب
فضای کار خود را لوکس و منحصر کنید!

نتیجه گیری

نصب چراغ خطی توکار میتواند پیشنهاد جالبی برای شما باشد؛ اگر مشتریان مشکل پسندی دارید، به دنبال تغییری کم هزینه اما شیک هستید. شما با بررسی این محصول میتوانید اطمینان داشته باشید که میتوانید انتخاب شایستهای برای آرامش و زیبایی محیط خود بسازید. تنوع رنگ و ابعاد این چراغها قدرت عجیبی برای تغییر محیط به شما خواهد داد. میتوانید در اینترنت جستجو کنید؛ شما امکان خرید اینترنتی آن را دارید. همچنین شما می‌توانید برای انتخاب و خرید چراغ خطی توکار از راهنماییهای متخصصین مجموعه مینفری استفاده کنید. به شما پیشنهاد میکنیم برای تغییر دکوراسیونی که تحسین مشتریان شما و یا آرامش خانه شما را به همراه خود دارد درنگ نکنید. در این مطلب سعی کردیم به مسائل مختلفی از این محصول پاسخ دهیم تا انتخاب هوشمندانهای برای خرید و یا تغییر دکوراسیون خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم