نورپردازی اپن آشپزخانه

نورپردازی اپن آشپزخانه

نورپردازی اپن آشپزخانه چیست و با چه هدفی صورت می گیرد؟

نورپردازی اپن آشپزخانه به عنوان یکی از بهترین راه های موجود در جهت زیبا سازی دکوراسیون داخلی خانه شناخته شده است که می تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. خیلی از افراد از انواع نور پردازی سقف، نورپردازی داخلی و نورپردازی آشپزخانه در جهت زیبا سازی محیط داخلی خانه شان استفاده می کنند. ولی، استفاده از نور پردازی کانتر آشپزخانه خیلی در ایران رایج نیست. چرا که مردم با مزایا و هدف انجام این پروسه آشنایی کاملی ندارند. البته که این مسئله می تواند مزایای فوق العاده زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. از زیبا تر شدن خانه و آشپزخانه گرفته تا بالا بردن سطح آرامش در آن، همگی از جمله مزایای نورپردازی اپن آشپزخانه هستند. امروز ما قصد داریم تا در مورد نورپردازی اپن آشپزخانه با شما صحبت کنیم. پس با ما همراه شوید.

نورپردازی زیبا اپن آشپزخانه
نور پردازی اپن آشپزخانه
نورپردازی اپن آشپزخانه مدرن
نورپردازی شیک برای آشپزخانه مدرن

منظور از نورپردازی چیست ؟

بیایید قبل از بررسی دقیق نورپردازی اپن آشپزخانه، نگاهی به تعریف و چیستی نورپردازی بیندازیم. نورپردازی به پروسه مهمی گفته می شود که در طی آن یک تیم متخصص از نور برای ایجاد جلوه های زیبا و بصری ایجاد می کنند. استفاده از نور های مصنوعی متنوع به عنوان مهم ترین مرحله و پروسه نورپردازی داخلی به حساب می آید. لامپ ها، چراغ ها، نور خورشید، مهتابی ها و لامپ های رنگی به عنوان مهم ترین ابزار موجود برای نورپردازی داخلی به حساب می آیند. این پروسه می تواند زیبایی و آرامش خانه شما را دو برابر کند و به همین علت هم اکثر افراد به آن اهمیت ویژه ای می دهند. جالب است بدانید که استفاده از نورپردازی خوب و مناسب می تواند عملکرد فضا را تا حد بسیار زیاد و قابل توجهی بهبود ببخشد. همین مسئله هم باعث شده تا خیلی از افراد به این پروسه علاقه زیادی نشان دهند.

جلوه ای از نوزپردازی اپن آشپزخانه
چلوه زیبایی از نورپردازی آشپزخانه اپن
نورپردازی اپن با چراغ آویز های شیک
طرحی جدید از نورپردازی اپن آشپزخانه

لازم به ذکر است که نورپردازی داخلی آشپزخانه می تواند با استفاده از روش ها و چراغ های مختلفی صورت گیرد. از آنجایی که هدف اصلی کاربران از نور پردازی آشپزخانه اپن زیبا تر کردن این دو مورد است، شما باید به یک سری نکات خاص توجه داشته باشید. نکاتی که مربوط به رنگ بندی، دکوراسیون داخلی و تم داخلی آشپزخانه شما هستند. توجه به همه آنها به شما کمک می کند تا به راحتی پروسه نورپردازی داخلی آشپزخانه را به اتمام برسانید. البته، جالب است بدانید که این پروسه می تواند بر روی ذهنیت شما هم تاثیر گذار باشد. اگر شما از نور های آرامش بخش و ملایم استفاده کنید، بی شک نتایج مطلوبی را به دست خواهید آورد.

نمونه ای از نور پردازی اپن
نمونه ای از نورپردازی آشپزخانه اپن
نور پردازی اپن
نورپردازی اپن با چراغ های در طرحهای جدید

هدف از نورپردازی اپن آشپزخانه چیست ؟

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که مهم ترین هدف افراد از نورپردازی آشپزخانه یا اپن آشپزخانه چیست؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که با استفاده از نورپردازی شما می توانید به همه اجزای خانه و آشپزخانه خود جلوه های زیبایی بدهید. همه چیز بستگی به نوری که شما از آن استفاده می کنید دارد. هدف اصلی از نورپردازی داخلی آشپزخانه و اپن، بالا بردن زیبایی آن است. افراد معمولا از نورپردازی برای زیبا تر کردن خانه شان و افزایش سطح لذت استفاده می کنند. شما وقتی به یک قسمت ساده در خانه خود نگاه می کنید، دوست دارید تا آن را زیبا تر، بهتر و جذاب تر بکنید. یکی از بهترین و ارزان ترین راه های موجود در جهت به اتمام رساندن این پروسه، نورپردازی آشپزخانه می باشد. آشپزخانه قلب خانه شما است و شما باید همه تلاش خود را برای زیبا تر کردن آن بکنید. زیبا شدن آشپزخانه برابر است با زیبا تر شدن کل خانه!
استفاده از نورپردازی اپن آشپزخانه به شما کمک می کند تا این قطعه مستطیلی را به راحتی و بدون مشکل زیبا کنید. البته، لازم به ذکر است که این پروسه می تواند تاثیرات متنوعی را برای شما به همراه داشته باشد. شما همیشه باید مطمئن شوید که در حال استفاده از بهترین تیم های فعال در زمینه ارائه خدمات مربوط به نورپردازی می باشید تا با هیچ مشکل خاصی مواجه نشوید. دیگر هدف از نورپردازی کانتر آشپزخانه، بالا بردن سطح جلوه این قسمت از خانه است. آشپزخانه محیطی است که افراد مدت زمان طولانی را در آن سپری می کنند. زیبا بودن آن به شما کمک می کند تا از زمانی که در آشپزخانه صرف می کنید نهایت لذت را ببرید.

نور پردازی شکیل اپن آشپزخانه
نورپردازی مستعطیلی اپن آشپزخانه
نورپردازی کلاسیک اپن
مدلی از نورپردازی اپن آشپزخانه

دلیل مهم بودن نورپردازی در آشپزخانه چیست؟

بررسی دلایل اهمیت نور پردازی آشپزخانه، دیگر مبحثی است که ما قصد صحبت در مورد آن را داریم. تا کنون ما در مورد هدف اصلی این پروسه و چیستی آن با شما صحبت کردیم. ولی نورپردازی کانتر آشپزخانه می تواند دلایل مختلفی را به همراه داشته باشد.

اهمیت نورپردازی اپن آشپزخانه
وپژگی مهم نورپردازی اپن آشپزخانه
اهمیت نورپردازی کانتر آشپزخانه
نگاهی به با اهمیت بودن نورپردازی اپن اشپزخانه

بالا بردن میزان جلوه محیط

همانطور که گفته شد، آشپزخانه یکی از موقعیت هایی است که افراد مدت زمان زیادی از وقت خود را در آن صرف می کنند. مخصوصا بانوان خانه دار حداقل نصف روز را در آشپزخانه بوده و غذا های مختلفی را آماده می نمایند. همین مسئله باعث شده است تا آشپزخانه معمولا یک محیط ساده باشد که هیچ دکور خاصی در آن مورد استفاده قرار نگرفته است. در نتیجه، افرادی که در آشپزخانه فعالیت می کنند، حس خاصی نسبت به آن ندارند. با استفاده از ترفند های نورپردازی اپن آشپزخانه شما نه تنها محیط را زیبا می کنید، بلکه جلوه آن را نیز افزایش می دهید. همین مسئله باعث شده تا اهمیت نور پردازی آشپزخانه دو چندان شود.

سبکی از نورپردازی کانتر آشپزخانه
نورپردازی کانتر آشپزخانه

تاثیرات روانی بر روی افراد

استفاده از نورپردازی اپن آشپزخانه فقط برای زیبا تر کردن محیط و افزایش جلوه آن کاربرد ندارد. این پروسه می تواند تاثیرات روانی متنوعی را نیز برای افراد به همراه داشته باشد. حتما می دانید که نور می تواند به صورت مستقیم بر روی ذهن تاثیر گذار باشد. هرچه نور های ملایم تر و آرامش بخش تری در خانه شما به کار رفته باشد، وضعیت روانی شما هم پایدار تر خواهد شد. در عوض با استفاده از رنگ ها و نور های جیغ، شما می توانید هیجان و آدرنالین خود را افزایش دهید. در نتیجه، با استفاده از نورپردازی شما می توانید شرایط روحی تان را نیز بهبود ببخشید.

نورپردازی بر روان افراد
تاثیرات رنگ نورپردازی اپن آشپزخانه
موثر بودن رنگ نور اپن آشپزخانه
رنگ نورپردازی کانتر آشپزخانه

مهمترین اصول نورپردازی کانتر آشپزخانه

نورپردازی کانتر آشپزخانه باید تحت یک سری اصول خاص صورت گیرد. توجه به این اصول به شما کمک می کنند تا خیلی راحت تر و سریع تر پروسه مربوط به نورپردازی را به اتمام برسانید. جالب است بدانید که این اصول می توانند شامل موارد مربوط به خود آشپزخانه هم شوند. پس، اگر شما هم به دنبال نورپردازی اپن آشپزخانه هستید، بهتر است که محیط مناسبی را برای به اتمام رساندن این پروسه آماده کنید تا در هنگام انجام آن با هیچ مشکلی مواجه نشوید.

نورپردازی کانتر آشپزخانه
اجرای نورپردازی کانتر آشپزخانه
طرحی از نورپردازی اپن آشپزخانه
اصول نورپردازی اپن آشپزخانه

نوع نورپردازی، اولین مورد از اصول نورپردازی اپن آشپزخانه

اولین اصلی که شما باید به آن توجه داشته باشید نوع نورپردازی است. حتما می دانید که در حال حاضر دو روش اصلی برای نورپردازی اپن آشپزخانه وجود دارد. روش اول شامل نور مخفی و روش دوم شامل نور آشکار است. افراد بسته به سلیقه خود می توانند از روش های نورپردازی متنوعی استفاده کنند. برخی از افراد به نور آشکار و مستقیم علاقه نشان می دهند، آنها از ریسه یا لامپ های مربوط به نور مستقیم استفاده می کنند. در حالی که برخی از افراد به نور های غیر مستقیم و معمولی علاقه نشان می دهند. در نتیجه، آنها از نور های غیر مستقیم استفاده می کنند.

تصویری از نورپردازی آشپزخانه اپن
نورپردازی در اپن آشپزخانه

رنگ نور، دومین مورد از اصول نورپردازی کانتر آشپزخانه

دومین اصلی که شما باید به آن توجه داشته باشید رنگ نورپردازی است. شما باید از رنگ هایی استفاده کنید که با محیط داخلی خانه شما همخوانی دارند. در غیر این صورت، شما با مشکلات متعددی رو به رو خواهید شد. جالب است بدانید که استفاده از رنگ های خیلی جیغ همچون قرمز برای تم هایی که روشن یا ملایم هستند همچون کرمی نتایج فوق العاده نا مطلوبی را برای شما به همراه خواهد داشت. جالب است بدانید که رنگ نور می تواند به صورت مستقیم بر روی زیبایی خانه تان تاثیر گذار باشد. پس بهتر است که قبل از انتخاب رنگ نورپردازی کانتر آشپزخانه، با یک تیم طراحی دکوراسیون داخلی معتبر مشورت کنید.

نورپردازی بالای اپن آشپزخانه
رنگ نورپردازی اپن آشپزخانه با توجه با محیط خانه
استفاده از چراغ آویز برای نورپرداز اپن
نگاهی به نورپردازی اپن آشپزخانه های خاص و بروز

استفاده از چراغ های آویز زیبا برای جلوگیری از خستگی چشم

در قسمت بالایی اپن شما می توانید از ابزار ها و وسایل تزئیناتی مختلفی استفاده کنید. پروسه نورپردازی اپن آشپزخانه حتما نباید بر روی اپن انجام شود. همانطور که گفته شد، شما می توانید از دیگر قسمت ها هم برای نور پردازی این قسمت استفاده کنید. به کار گیری چراغ های آویز زیبا به شما کمک می کند تا خیلی راحت و بدون مشکل نورپردازی خانه خود را به مراحل بعدی منتقل کنید. جالب است بدانید که این پروسه از خستگی چشم شما جلوگیری کرده و سلامتی شما را بهبود می بخشد.

نورپردازی اپن با چراغ آویز
نورپردازی بسیار شیک اپن آشپزخانه با چراغ آویز
نورپردازی خاص اپن آشپزخانه
نورپردازی کانتر آشپزخانه به شکل مدرن و خاص

بررسی نورپردازی اپن آشپزخانه با توجه به مدل لامپ وچراغ ها؟

برای نورپردازی اپن آشپزخانه شما می توانید از لامپ ها و چراغ های مختلفی استفاده کنید. هر کدام از انواع لامپ ها و چراغ های موجود در بازار ایران، یک سری مزایا و معایب خاص را به همراه دارند. البته که شما می توانید بسته به سلیقه خود از لامپ های مختلفی استفاده کنید.

نورپردازی اپن با لامپ هالوژن
نمونه ای نورپردازی کانتر آشپزخانه با لامپ های هالوژنی

ریسه نواری

ریسه ها یکی از اولین مواردی هستند که افراد برای نورپردازی اپن آشپزخانه از آن استفاده می کنند. شما می توانید ریسه را به قسمت های کناری، لبه ها یا قسمت های زیرین اپن آشپزخانه متصل کنید و از تغییرات ایجاد شده در طراحی خانه خود نهایت لذت را ببرید. توجه داشته باشید که نصب ریسه نواری بهتر است توسط افراد متخصص صورت گیرد.

نورپردازی نواری اپن آشپزخانه
نمای از نورپردازی نواری اپن آشپزخانه

لامپ های رنگی

استفاده از لامپ های رنگی در قسمت بالایی اپن آشپزخانه، دیگر راه موجود در جهت نور پردازی داخلی آشپزخانه به حساب می آید. لامپ های رنگی معمولا بر روی سقف اپن نصب شده و می توانند نور آن را به صورت کامل تغییر دهند. بسته به رنگ لامپ و شدت نور آن، شما می توانید آن را در فواصل مختلفی نصب کنید.

نورپردازی رنگی اپن
نورپردازی اپن با چراغ های پنلی

چراغ های آویز

استفاده از چراغ های آویز دیگر گزینه مربوط به نورپردازی کانتر آشپزخانه به حساب می آید که مزایای زیادی را به همراه خواهد داشت. جالب است بدانید که چراغ های آویز معمولا نور های کنترل شده ای داشته و چشم شما را تحت هیچ شرایطی اذیت نمی کنند. لازم به ذکر است که این محصولات می توانند تاثیرات متنوعی را برای دکوراسیون داخلی خانه شما به همراه داشته باشند. در نتیجه، استفاده از آنها برای نورپردازی اپن آشپزخانه مزایای زیادی را به همراه خواهد داشت.

اهمیت نورپردازی اپن آشپزخانه
نورپردازی اپن آشپزخانه با چراغ آویز های پر طرفدار
نورپردازی امروزی اپن آشپزخانه
نورپردازی اپن آشپزخانه متناسب با رنگ آشپزخانه

آیا با قرار دادن فقط لوستر در قسمت اپن نور فضای آشپزخانه تامین است ؟

تا کنون افراد زیادی از ما سوال پرسیده اند که برای نورپردازی آشپزخانه آیا فقط استفاده از یک لوستر کافی است یا خیر؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که نوع لامپ و نور انتخاب شده توسط شما برای نورپردازی آشپزخانه به صورت مستقیم تحت تاثیر اندازه آشپزخانه، ارتفاع سقف و فاصله آشپزخانه با دیگر اتاق ها و هال قرار می گیرد. از آنجایی که این متغیر ها در هر خانه تغییر پیدا می کنند، پاسخ به این سوال کار فوق العاده دشواری به حساب می آید. ولی در اکثر مواقع شما می توانید فقط یک لوستر با اندازه های متنوع را بر روی اپن خود قرار دهید و بازدهی خوبی را دریافت نمایید. این پروسه به شما کمک می کند تا به راحتی و بدون مشکل نیاز های خود را رفع نمایید. البته، باز هم تاکید می کنیم که قبل از اقدام برای خرید لوستر و نصب آن، حتما با یک فرد متخصص مشورت کنید. با بررسی دقیق خانه، همه امکانات و راه حل ها در اختیار شما قرار داده خواهند شد.

نورپردازی اپن آشپزخانه با لوستر
نورپردازی اپن آشپزخانه های خاص
زیبایی نورپردازی اپن آشپزخانه
چشم نواز ترین مدل نورپردازی اپن آشپزخانه

نکات مهمی که هنگام قرار دادن چراغ آویز برای کانتر آشپزخانه بایستی رعایت کرد .

در لیست زیر شما می توانید چند مورد از مهم ترین نکاتی که در هنگام قرار دادن چراغ آویز برای کانتر شما باید به آن توجه داشته باشید را مشاهده کنید. استفاده از چراغ آویز برای نورپردازی کانتر آشپزخانه می تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. ولی به شرطی که شما این پروسه را به درستی و بدون مشکل به اتمام برسانید. بی توجهی به این نکات می تواند نتایج نا مطلوبی را برای شما به همراه داشته باشد.

شیک ترین نورپردازی اپن آشپزخانه
مناسب ترین نورپردازی اپن
  • بهتر است که از آویز هایی به اندازه درست و مناسب برای خانه خود استفاده کنید. به کار گیری آویز های خیلی بزرگ بدون دلیل می تواند کاربرد آنها را کاهش دهد و زیبایی را نیز کمتر کند.
  • برای آویز شما نباید از چراغ های فوق العاده قدرتمند استفاده کنید. بهتر است که چراغ های سبک و کم نور را مورد استفاده قرار دهید.
  • در جهت استفاده از چراغ های آویز بر روی کانتر شما باید به نوع آویز دقت کنید و زیبا ترین را برای محیط خود انتخاب نمایید.
  • چراغ های آویز می توانند طرح ها و رنگ های مختلفی داشته باشند. شما باید از رنگ های مناسب ساختمان خود استفاده کنید.
    بهتر است که چراغ های آویز را به صورت مدل دار نصب کنید.
نمای جلو از نورپردازی اپن آشپزخانه
نورپردازی اپن آشپزخانه با استفاده از طرح های جدید
استفاده از چراغ های مناسب در نورپردازی کانتر آشپزخانه
استفاده از رنگ نور مناسب در نورپردازی اپن آشپزخانه

آیا استفاده از چراغ های خطی مقرون به صرفه هستند؟

آخرین مبحثی که امروز ما قصد داریم تا در مورد آن صحبت کنیم، استفاده از چراغ های خطی یا ریسه ها برای نورپردازی اپن آشپزخانه می باشد. بی شک استفاده از چراغ خطی یک از بهترین راه های موجود در جهت نورپردازی کانتر به حساب می آید که مزایای زیادی را به همراه دارد. این پروسه می تواند بر روی ساختار کانتر تاثیرات زیادی را به همراه داشته باشد. در ضمن، جالب است بدانید که به کار گیری چراغ های خطی هزینه زیادی را نیز به همراه ندارند. شما حتی می توانید از مدل های ال ای دی این محصولات نیز استفاده کنید.

نورپردازی ساده اپن آشپزخانه
نگاهی به نورپردازی ساده و شیک اپن آشپزخانه
نورپردازی با چراغ سقفی و آویزی
نورپردازی اپن با چراغ آویز متناسب

نتیجه گیری

همانطور که در مقاله امروز مشاهده کردید، برای نورپردازی اپن آشپزخانه و محیط داخلی آن شما می توانید از چراغ های مختلفی استفاده کنید. توجه به نوع چراغ، رنگ چراغ و نصب صحیح آنها به شما کمک می کند تا محیط داخلی خانه خود را زیبا تر کنید. لازم به ذکر است که توجه به دکوراسیون داخلی در این پروسه اهمیت زیادی خواهد داشت.

نورپردازی کانتر آشپزخانه های امروزی
نورپردازی اپن آشپزخانه با چراغ های کوچک
نورپردازی امروزی اپن آشپزخانه
نمای دیگر از نورپردازی اپن آشپزخانه با چراغهای آویز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم