نورپردازی سقف رستوران

نورپردازی سقف رستوران

نگاهی کلی به نورپردازی رستوران ها

استفاده از بهترین نورپردازی سقف رستوران می تواند نتایج مطلوبی را برای شما به همراه داشته باشد. در طراحی دکوراسیون داخلی، یکی از مهم ترین مواردی که شرکت های طراحی کننده باید به آن توجه داشته باشند، نورپردازی است. نورپردازی فقط باعث نمی شود تا محیط شما روشن شود و مشتریان غذا را ببینند. نورپردازی می تواند بر روی اشتهای مشتری و نحوه مصرف غذا توسط او تاثیر گذار باشد. همین مسئله هم باعث شده تا انتخاب نورپردازی سقف رستوران مناسب از اهمیت زیادی برخوردار شود. نور پردازی سقف رستوران به صورت کامل می تواند تعداد مشتریان را تحت تاثیر خود قرار دهد. توجه داشته باشید که هرچه روشنایی و نور پردازی رستوران شما بهتر باشد، تعداد مشتریان هم افزایش پیدا می کند.

نگاهی به نورپردازی سقف رستوران
نورپردازی شکیل سقف رستوران با نورهای توکار

انواع نورپردازی رستوران

انواع نورپردازی برای رستوران در دسته بندی های متنوعی طبقه بندی می شود. هر کدام از این دسته بندی ها و مدل بندی ها، یک سری ویژگی های خاص را در خود جای داده اند. توجه داشته باشید که بهترین نورپردازی رستوران از همه این موارد تشکیل شده و به راحتی می تواند نیاز های کاربران را رفع کند. در لیست زیر شما می توانید چند مورد از محبوب ترین و مشهور ترین انواع نورپردازی رستوران را مشاهده نمایید.

تنوع در نورپردازی سقف رستوران
استفاده از لامپ های سفید در نور پردازی سقف رستوران
 • نورپردازی تزئینی یا دکوری

اولین مدل نورپردازی رستوران که ما قصد بررسی آن را داریم، مربوط به مدل های دکوراسیونی می باشد. نورپردازی دکوری بیشتر جنبه زیبایی داشته و می تواند بر روی میزان زیبایی و اندازه فضای رستوران شما تاثیر گذار باشد.

نورپردازی دکوری سقف رستوران
نورپردازی تزئینی سقف رستوران با پنل های روکار
 • نورپردازی ضروری

این مدل از نورپردازی، همانطور که از نامش مشخص است ضروری بوده و استفاده از آن به شما کمک می کند تا نظر مشتریان را جلب کنید. حتما متوجه شده اید که خیلی از رستوران ها بی دلیل محیط خود را تاریک نگه می دارند. به کار نگرفتن نورپردازی ضروری و توجه بیش از حد به نورپردازی دکوری می تواند مشکلات زیادی را ایجاد نماید.

مدلی دیگر از نورپردازی رستوران
نور پردازی سقف رستوران کلاسیک
 • نور پردازی محیطی مناسب

آخرین نوع نورپردازی رستوران، مسئله ای مهم به حساب می آید که به عنوان سومین و آخرین نوع نور پردازی هم شناخته می شود. همانطور که از نام این نورپردازی مشخص است، دکوراسیون با استفاده از آن روشن می شود. تامین روشنایی محیطی و زیبایی رستوران بر عهده نورپردازی محیطی است.

تاثیر نورپردازی سقف رستوران
تاثیرات نورپردازی سقف رستوران

برای نور پردازی سقف رستوران از چه تجهیزاتی مناسبی استفاده می شود؟

به صورت کلی برای نور پردازی سقف رستوران، شما باید به یک سری تجهیزات و لوازم خاص دسترسی داشته باشید. هر کدام از این تجهیزات به نحوی خاص بر روی نحوه نورپردازی و زیبایی محیط تاثیر گذار هستند. در لیست زیر شما می توانید چند مورد از مهم ترین تجهیزات مناسب برای نورپردازی سقف رستوران را مشاهده نمایید.

نورپردازی سقف رستوران با استفاده از چراغ آویز
نورپردازی مناسب سقف رستوران
 1. چراغ های خطی: اولین مورد از تجهیزاتی که شما به آنها نیاز دارید، چراغ های خطی توکار و روکار هستند. به صورت کلی چراغ خطی می تواند برای طراحی نور خطی مورد استفاده قرار گیرد.
 2. چراغ های ریلی: لامپ های ریلی یا چراغ های ریلی، گزینه های محبوبی هستند که می توانند به صورت مستقیم زیبایی سقف رستوران را تحت تاثیر خود قرار دهند.
 3. چراغ های دکوراتیو: استفاده از چراغ های دکوراتیو برای نورپردازی سقف رستوران یک فعالیت نسبتا پر هزینه ولی پر بازده به حساب می آید.
 4. چراغ های آویز: چراغ های آویز را می توان به عنوان یکی از محبوب ترین مدل های چراغ به کار رفته در نورپردازی سقف رستوران شناسایی کرد که به علت داشتن زیبایی زیاد، محبوبیت بالایی هم به دست آورده است.
نورپردازی سقف رستوران با چراغ خطی
نورپردازی خطی سقف رستوران

نورپردازی سقف رستوران چه مزیتی به همراه دارد؟

استفاده از نورپردازی سقف رستوران به شما کمک می کند تا زیبایی رستوران خود را افزایش دهید. البته که جدا از این مسئله، این پروسه با مزایای دیگری هم همراه است. در لیست زیر شما می توانید چند مورد از این مزایا را به صورت کامل مشاهده نمایید.

مزایای نورپردازی سقف رستوران
مزیت نور پردازی سقف رستوران
 • افزایش تعداد مشتریان
 • افزایش اشتهای مشتریان
 • افزایش علاقه مندی مشتریان به غذا های موجود
 • افزایش علاقه مشتریان به رستوران شما
 • بالا تر رفتن کیفیت غذا
 • برجسته تر شدن دکوراسیون داخلی رستوران
 • زیبا تر شدن محیط داخلی رستوران
 • از بین رفتن مشکلات دید و محدودیت های موجود در نور کم
نمای شیک از نورپردازی سقف رستورا
نور پردازی سقف رستوران با لوستر های مدرن

آیا تقسیم نور در نقاط مهم رستوران تاثیری به همراه دارد ؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که تا کنون کاربران از ما پرسیده اند، “آیا تقسیم نور در نقاط مهم رستوران تاثیری به همراه دارد؟” می باشد. در پاسخ به این سوال کاربران عزیز باید بگوییم : صد در صد بله. با تقسیم نور به صورت مساوی در قسمت های مختلف رستوران، شما می توانید بر روی زیبایی محیط داخلی تاثیر گذار باشید. جدا از این مسئله، با تقسیم نور در بهترین حالت ممکن شما می توانید نیاز خود به نور های اضافی و تزئینی را کم کنید.

نمونه ای از نورپردازی سقف رستوران
نگاهی به با اهمیت بودن نور پردازی سقف رستوران

در ادامه یک مثال را در این زمینه با هم بررسی کنیم. فرض کنیم که نقاط مهم یک رستوران به جای تقسیم درست نور و استفاده از لامپ های قوی، از لامپ های تزئیناتی ضعیف استفاده کرده است. در این شرایط مشتریان نمی توانند به درستی منو را ببینند و برای سفارش غذا یا بررسی قیمت با مشکلات جدی مواجه می شوند. در مرحله بعد آشپز ها نمی توانند به درستی بر روی غذا تمرکز داشته باشند و گاهی اوقات غذا های بی کیفیتی را تولید می نمایند. در مرحله بعد احتمال زمین خوردن گارسون ها و آسیب دیدن آنها نیز وجود دارد. پس، نورپردازی نا درست و تقسیم نور اشتباهی می تواند سراسر رستوران شما را تحت تاثیر خود قرار دهد.

نمای نورپردازی سقف رستوران مدرن
تصویری از نور پردازی سقف رستوران

اجرای نورپردازی صحیح در رستوران ها تاثیری در اشتهای افراد دارد؟

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که به صورت دقیق، نورپردازی مناسب چه تاثیری بر روی اشتهای مشتریان به همراه دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که نورپردازی خوب و مناسب به مشتریان کمک می کند تا خیلی راحت تر غذای خود را ببینند و از آن لذت ببرند. جدا از این مسئله، آنها خیلی راحت تر با غذا ارتباط برقرار کرده و برای مصرف آن نیز با مشکلی مواجه نمی شوند. جالب است بدانید که از نظر روانشناسی، رنگ می تواند بر روی اشتهای مشتریان تاثیر گذار باشد. برخی از رنگ ها می توانند اشتها را کاهش دهند و برخی از رنگ ها به صورت مستقیم بر روی اشتهای مشتریان تاثیرات مثبتی را به همراه دارند. پس، شما باید از بهترین نورپردازی داخلی همراه با بهترین رنگ های موجود استفاده کنید تا برای طراحی دکوراسیون داخلی رستوران با مشکل جدی مواجه نشوید. جدا از این مسئله، برای اجرای نورپردازی صحیح در رستوران شما باید با یک طراح دکوراسیون داخلی هم مشورت کنید. اگر شما برای طراحی دکوراسیون داخلی و طراحی رنگ دقت کافی نداشته باشید، به اشتهای مشتریان و نظر آنها در مورد رستورانتان لطمه وارد خواهید کرد. بهتر است که رنگ هایی همچون سبز، زرد، قرمز و غیره در طراحی داخلی رستوران استفاده نکنید تا با مشکلی مواجه نشوید.

منسب ترین نورپردازی سقف رستوران
مدرن ترین نور پردازی سقف رستوران

نورپردازی سقف رستوران تا چه میزانی مورد اهمیت است؟

بی شک توجه به نورپردازی سقف رستوران یکی از مهم ترین مواردی است که در هنگام ایجاد یک دکوراسیون داخلی بی نقص و با کیفیت شما باید به آن توجه داشته باشید. نورپردازی سقف رستوران باید به درستی و بدون هیچ مشکل خاصی پیاده سازی شود. به صورت کلی، برای اینکه شما بتوانید در هنگام طراحی محیط داخلی، زیبایی را به مشتریان خود نشان دهید باید از نور پردازی مناسب استفاده کنید. ولی، در جهت انجام این کار شما باید به یک مسئله مهم هم توجه داشته باشید: استفاده بیش از حد از نور! شما تحت هیچ شرایطی نباید نور های خیلی جیغ یا قوی را در طراحی داخلی خود به کار گیرید. استفاده از این نور ها نه تنها می تواند نتایج نا مطلوبی را برای شما به همراه داشته باشد، بلکه گاهی اوقات مشتریان را اذیت کرده و باعث می شود تا آنها علاقه ای به صرف غذا در رستوران شما نداشته باشند. در نتیجه، با نورپردازی سقف رستوران در بهترین حالت ممکن، شما نگرانی در مورد افزایش تعداد مشتریان نخواهید داشت. برای جذاب تر کردن رستوران، شما حتما باید از چراغ های سقفی استفاده کنید و زیبایی محیط را بیشتر نمایید. شما در این زمینه باید به ارتفاع چراغ هم توجه کنید.

بررسی نورپردازی سقف رستوران
اهمیت نور پردازی سقف رستوران

آیا استفاده از نورهای رنگی در سقف رستوران خوب نیست؟

 1. جدای از به کار گیری نور های ساده، خیلی از افراد برای نور پردازی سقف رستوران خود از نور های رنگی استفاده می کنند. در درجه اول بهتر است که نور های رنگی را به عنوان نورپردازی دکوراسیونی یا تزئیناتی مورد استفاده قرار دهید. بهتر است که نور اصلی و محیطی و ضروری شما سفید باشد و سپس برای زیبا تر کردن محیط، آن را با دیگر رنگ ها ترکیب نمایید. ولی، در صورتی که شما دوست دارید تا از نور های رنگی برای طراحی محیط داخلی استفاده کنید، باید به یک سری نکات خاص توجه داشته باشید.
 2. اولین نکته مهمی که شما باید آن را مد نظر خود قرار دهید مربوط به روانشناسی رنگ ها می باشد. همانطور که در قسمت های قبل تر هم به این مسئله مهم اشاره کردیم، استفاده از رنگ های خاصی همچون سبز، آبی، قرمز و غیره باعث می شود تا مشتریان اشتهای خود را از دست بدهند. در نتیجه، شما تحت هیچ شرایطی نباید از این رنگ ها استفاده کنید.
  دومین نکته، شما باید به شدت نور هم توجه کنید. اگر شما به دنبال استفاده از چند رنگ مختلف هستید، بهتر است که برای هر کدام شدت مناسبی را انتخاب نمایید تا با مشکلی مواجه نشوید. در کل توصیه ما به شما این است که تحت هیچ شرایطی از نور های رنگی استفاده نکنید.
جلوه زیبایی از نورپردازی سقف رستوران
استفاده از رنگ مناسب در نورپردازی سقف رستوران

برای نورپردازی رستوران بهتر است از نورهای سفید استفاده شود یا زرد؟

آخرین مسئله ای که در مقاله امروز ما قصد بررسی آن را داریم، مربوط به نوع رنگ و نور پردازی سقف رستوران است. خیلی از کاربران میان دو رنگ زرد و سفید برای نورپردازی سقف رستوران مانده اند. توجه داشته باشید که هر دو این رنگ ها زیبایی زیادی داشته و استفاده از آنها نتایج مطلوبی را برایتان به همراه خواهد داشت. بهتر است که رنگ اصلی نورپردازی را بر اساس استایل و دکور رستوران خود انتخاب نمایید. سبک نورپردازی که شما از آن استفاده می کنید باید هم راستا با نحوه طراحی دکوراسیون داخلی تان باشد. گاهی اوقات هم طراحی دکوراسیون عالی است و هم غذا کیفیت زیادی دارد ولی به علت اینکه طراحان از نور سفید به جای زرد استفاده کرده اند، مشتریان اشتهای خود را از دست داده و دیگر نسبت به غذا خوردن در رستوران علاقه ای نشان نمی دهند. شما می توانید نور سفید و زرد را با هم ترکیب کنید و جذابیت محیط را تا حد قابل توجهی افزایش دهید. استفاده از دو رنگ زرد و سفید به صورت مساوی، بی شک نتایج مطلوبی را برای شما به همراه خواهد داشت. استفاده از زرد به تنهایی گاهی اوقات باعث می شود تا اشتهای مشتریان کاهش پیدا کند.

ویژگی مهم در نورپردازی سقف رستوران
نورپردازی شیک سقف رستوران با چراغهای سفید

نتیجه گیری

همانطور که در مقاله امروز ما مشاهده کردید، استفاده از نورپردازی سقف خوب و مناسب می تواند نتایج مطلوبی را برای شما به همراه داشته باشد. بهترین نورپردازی سقف رستوران نه تنها بر روی زیبایی تاثیر گذار است، بلکه می تواند بر روی برجستگی نما و تعداد مشتریان هم تاثیر گذار باشد. در نتیجه، اگر شما هم به دنبال استفاده از بهترین طراحی های موجود هستید، حتما باید به نورپردازی توجه ویژه ای داشته باشید تا در این زمینه با مشکلی مواجه نشوید.

استفاده از لوستر مناسب در نورپردازی سقف رستوران
نورپردازی صحیح سقف رستوران با توجه به محیط
اجرای نورپردازی سقف رستوران
نمایی از نور پردازی سقف رستوران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم