نورپردازی فضاهایی که سقف ‌کوتاه دارند

نورپردازی سقف کوتاه

در این مقاله می خواهیم در خصوص نورپردازی سقف کوتاه اطلاعاتی را در اختیارتان بگذاریم. امیدواریم با مطالعه این مطلب بهترین انتخاب را در خصوص خرید این مدل از نورپردازی ها بگیرید.

برای نورپردازی در سقف کوتاه از چه نور هایی می توان استفاده کرد؟

نورپردازی یکی از فاکتورهای مهم برای زیبایی بخشیدن به منازل می باشد. زمانی که نور کافی در محل مورد نظر شما وجود داشته باشد، محیطی دلپذیر خواهید داشت. یکی از موارد مهمی که در تعیین نورپردازی در سقف منازل مهم می باشد ارتفاع سقف یعنی کوتاهی و بلندی سقف می باشد. در نتیجه بهتر است در هنگام خرید لامپ، انواع لامپ های مناسب سقف های کوتاه و بلند را بشناسید تا بتوانید انتخابی درست داشته باشید.

نورپردازی در سقف های کوتاه
نورپردازی در سقف های کوتاه چگونه است؟

برای نورپردازی سقف کوتاه باید از نورهای مخصوص استفاده کرد تا جلوه بهتری را به محیط بدهند. این نورها به شرح ذیل می باشند:

  • استفاده از چراغ توکار و سقفی

یکی از پرکاربرد ترین نورهای مورد استفاده در سقف های کوتاه استفاده از چراغ توکار سقفی می باشد. پخش نور این مدل از چراغ ها بسیار زیاد می باشد. در نتیجه استفاده از این مدل از چراغ ها برای فضای های کوچک بسیار کاربردی می باشد.

  • بهره گیری از چراغ های تخت و افقی

این مدل از چراغ ها به دلیل نزدیک بودن به سقف پخش نور زیادی را به همراه دارند؛ در نتیجه با استفاده از این مدل چراغ ها می توانید حتی با تعداد اندکی لامپ، پخش نور فوق العاده ای را تجربه کنید.

  • لامپ های ال ای دی مهتابی

یکی دیگر از انواع لامپ هایی که باعث درخشش محیط مد نظر شما می شود، استفاده از لامپ های ال ای دی می باشد. استفاده از این مدل لامپ ها به صورت مهتابی در فضای داخلی محیط، باعث جذابیت دو چندان فضا می شوند.

نورپردازی سقف کوتاه منزل
نورپردازی سقف کوتاه پذیرایی منزل
  • بکار گیری پنل های ال ای دی

استفاده از این مدل پنل ها برای سقف های کوتاه یک انتخاب فوق العاده می باشد. از ویژگی های این مدل از پنل ها می توان به مصرف انرژی کم، طول عمر بالا و پخش نور فوق العاده آن ها اشاره کرد. این مدل از پنل ها جایگزین بسیار مناسبی برای لامپ های معمولی می باشند.

نورپردازی فضاهایی که سقف کوتاه دارند به چه صورتی می باشد؟

یکی از مواردی که امروزه افراد زیادی به دنبال آن هستند این است که نورپردازی فضا به صورتی باشد که سقف کوتاه به نظر نرسد. در فضاهایی که سقف در آن کوتاه می باشد، باعث می شود فضا بسیار دلگیر و خفه جلوه کند و همین امر یکی از مواردی است که افراد به دنبال راهکاری برای بهتر نشان دادن آن هستند. برای جلوگیری از خفه نشان دادن فضا راهکارهای فراوانی وجود دارد که در این مقاله به یکی از این راهکارها یعنی جلوگیری از کوتاه نشان دادن سقف به وسیله نورپردازی سقف کوتاه اشاره می کنیم.
برای جلوگیری از خفه نشان دادن فضا بهتر است از لامپ های چسبیده به سقف استفاده کنید. عده ای از افراد برای سقف های کوتاه از لوستر های آویز دار استفاده می کنند. استفاده از این مدل لوستر ها باعث می شود سقف کوچک و خفه نشان داده شود.
استفاده از این مدل لوسترها باعث می شود فضا بسیار کوچک نشان داده شود و ارتفاع سقف تا کف بسیار کم تر از میزان واقعی دیده شود. در نتیجه برای نورپردازی سقف کوتاه بهتر است از لامپ هایی استفاده کنید که به سقف نزدیک تر هستند تا فضا بزرگ تر از حد واقعی دیده شود. استفاده از این مدل لامپ ها باعث می شود ارتفاع سقف تا کف از حد واقعی بیش تر دیده شود و این دقیقا همان چیزی است که افراد برای نورپردازی داخلی منازل خود به دنبال آن هستند.

نورپردازی نشیمن با سقف کوتاه
نورپردازی خانه هایی که سقف کوتاه دارند

 

نورپردازی سقف کوتاه با چراغ پنلی
نور پردازی منزل با چراغ پنلی توکار

چرا تامین نورپردازی در سقف های کوتاه بسیار اهمیت دارد؟

عده ای از افراد از نقشه منزل و یا محیطی که به دنبال اجاره و یا خرید آن هستند استقبال می کنند. اما یکی از دلایلی که شاید افراد را از خرید و یا اجاره یک خانه منصرف می کند، سقف کوتاه آن می باشد. با استفاده از نورپردازی درست و اصولی می توان مشکل سقف های کوتاه را حل کرد. تنها کافی است با انواع نورپردازی سقف و راهکار های بلند تر نشان دادن یک سقف آشنایی داشته باشید. تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. نورپردازی سقف کوتاه دارای مزایای زیادی می باشد که در این مقاله به چند مورد از این ویژگی ها اشاره می کنیم:
نورپردازی درست باعث بلند نشان دادن سقف می شود؛ همچنین پخش نور فوق العاده را نیز در محیط دارد. یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید، استفاده از لامپ های مهتابی در این گونه از فضاها می باشد؛ چرا که استفاده از نورهای زرد و یا رنگی باعث کوچک تر نشان دادن فضا می شود. در نتیجه با استفاده از نورهای مهتابی می توانید فضایی بزرگ تر و روشن تر داشته باشید.

نورپردازی سقف با نور آفتابی
نورپردازی سقف کوتاه با نور آفتابی و نورهای رنگی

 

نورپردازی سقف با نور مهتابی
نورپردازی سقف کوتاه با نور مهتابی و دکوراسیون چوبی

آیا استفاده از لامپ های توکار و سقفی برای مکان هایی که سقف کوتاه دارند مناسب است؟

همان طور که در قسمت قبل به آن اشاره کردیم، استفاده از لامپ های توکار برای فضاهایی با سقف کوتاه بسیار کاربردی و اصولی می باشد. با استفاده از نورپردازی به وسیله لامپ های توکار به راحتی می توانید فضایی زیبا و دلنشین را خلق نمایید. روشنایی یک فضا با سقف کوتاه را می توان به وسیله لامپ های اندک تامین کرد اما به شرط استفاده از لامپ درست و متناسب با فضای مورد نظر. در کل می توان بیان کرد استفاده از لامپ در هر فضایی دارای قاعده و اصول مربوط به خود می باشد. به طور مثال در یک فضای کوچک استفاده از تعداد زیادی لامپ و عدم آگاهی در خصوص استفاده درست و مناسب فضا می تواند افراد را خسته کند و باعث سر درد های فراوان در افراد شود. نقطه ی مقابل این قضیه هم صدق می کند. در فضاهای بزرگ باید از نورهای مناسب و به اندازه استفاده شود تا فضای منزل خسته کننده نباشد.

نورپردازی با چراغ سقفی توکار
نورپردازی سقف با چراغ سقفی توکار

 

نورپردازی سقف منزل
نورپردازی سقف منزل با چراغ سقفی پنلی

نکاتی که باید در نورپردازی سقف های کوتاه رعایت کرد چیست؟

استفاده از نورپردازی قوی

در محیط هایی که سقف کوتاهی دارند باید از نورپردازی های قوی استفاده کرد تا از به وجود آمدن سایه جلوگیری کرد. این مورد یکی از مواردی می باشد که می توان با رعایت آن فضای منزل خود را بزرگ تر نشان دهید.

استفاده از نورهایی با بازتاب های سبک تر

برای نورپردازی در محیط هایی که دارای سقف کوتاه می باشند، سعی کنید از نورهایی با بازتاب نوری سبک استفاده کنید. برای بازتاب بهتر نور در فضاهای کوچک می توانید از آینه های قدی در محیط استفاده کنید تا شاهد فضایی بزرگ تر باشید.

استفاده از لامپ های رنگی ممنوع

به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از رنگ های گرم در فضاهایی که سقف کوچک را دارند، اصلا مناسب نیست. حتما باید از نورهایی با تناژ سرد استفاده کنید تا فضای منزلتان بزرگ تر جلوه کند.

نور پردازی با لامپ توکار
استفاده از لامپ های توکار برای فضاهایی با سقف کوتاه

استفاده از نورگیر برای سقف های کوتاه مناسب است؟

استفاده از نورگیر سقفی همراه با نور طبیعی باعث ایجاد حس بهتر در افراد می شود. استفاده از نورگیر باعث بزرگ تر نشان دادن فضای منزل می شود و همچنین باعث می شود سقف های کوچک بزرگ تر نشان داده شوند. بهره گیری از نورگیرهای سقفی در منازل کوچک جایگزین بسیار مناسبی برای استفاده از پنجره می باشد. شاید برایتان جالب باشد بدانید، استفاده از نورگیر سقفی باعث می شود نور بیش تر از پنجره های عمودی وارد محیط شود و همین امر یکی از نکاتی می باشد، که نظر مثبت افراد زیادی را به خود جذب کرده است.
در نتیجه، به کارگیری نورگیر برای سقف های کوچک بسیار ایده آل می باشد. وجود نورگیر در فضای داخلی منزل علاوه بر زیبایی و جذابیتی که برای فضا ایجاد می کند، بسیار کاربردی می باشد. چرا که نورگیر می تواند باعث ورود نور مستقیم خورشید به فضای داخلی خانه شود. این امکان در طراحی دکوراسیون یک منزل فوق العاده می باشد. توجه به این نکته حائز اهمیت می باشد که، اغلب خانم های ایرانی به دلیل فقر ویتامین دی و نرسیدن نور مستقیم خورشید به پوست بدنشان درگیر مشکلاتی می شوند. نورگیر باعث بر طرف شدن کامل این مشکل نیز می شود.

نورگیر در سقف اتاق خواب
طراحی پنجره در سقف اتاق برای تامین نور بیشتر

 

نورگیر تعبیه شده در سقف
استفاده از نورگیر در سقف در یک آشپزخانه مدرن

 

نورگیز بازشو در فضای کوچک
بهره گیری از نور طبیعی برای روشن کردن فضا های کوچک

 

نورگیر سقفی در نشیمن
تامین نور اتاق نشمین با نورگیر سقفی

 

طراحی نورگیر در سقف
نورگیر ها نقش بسیار مهمی در نورپردازی دارند

آیا برای سقف کوتاه منزل می توانیم از سقف کاذب کناف استفاده کنیم؟

برای سقف های کوتاه می توان از سقف کاذب استفاده کرد. می توان از سقف های کوتاه به منظور ایجاد نورپردازی استفاده کرد. برای استفاده از سقف کاذب پیشنهاد می شود حتما از باکس هایی استفاده شود که تا حد امکان باریک هستند. در نصب این مدل از سقف های کاذب باید دقت کرد، ارتفاع آن ها از سقف های اصلی در کم ترین حالت خود باشند. پیشنهاد ما به شما این است که هرگز در وسط سقف و یا برای استفاده از قاب لوستر از سقف کاذب استفاده نکنید.
مزایای استفاده از سقف کاذب در محیط هایی با سقف کوتاه به شرح ذیل می باشد:

سبک همراه با انعطاف پذیری بالا

استفاده از این مدل سقف ها بسیار ارزان تر از مورد های مشابه خود در بازار است. این محصولات انعطاف پذیری بالایی را دارند و در هر مکانی می توان از آن ها استفاده کرد.

قابلیت جابه جایی

استفاده از این سقف ها برای افراد این امکان را فراهم می کند که به آسانی بتوانند آن ها را جا به جا کنند و دیگر ملزم به استفاده آن ها در یک محیط مشخص نیستند.

قابلیت استفاده به صورت عایق

شاید برایتان جالب باشد بدانید که استفاده از این مدل سقف های کاذب باعث عایق بندی محیط می شود. این مورد یکی از ویژگی های مهم استفاده از سقف کاذب می باشد.

نور پردازی سقف کاذب
طراحی سقف اتاق خواب با سقف کاذب

قابلیت تعویض و ترمیم سقف های کاذب

این مدل از سقف ها به واسطه حمل و نقل راحتی که دارند به راحتی این امکان را فراهم می کنند تا بتوان در صورت بروز هر مشکلی اقدام به تعویض و یا ترمیم سقف ها کرد.

ارزان بودن

یکی از ویژگی های مهم این مدل از سقف ها ارزان بودن آن ها می باشد؛ چرا که به راحتی و با صرف هزینه اندکی می توانید منزل خود را به بهترین شیوه طراحی کنید.

اکوسیستم کردن فضا

با استفاده از سقف های کاذب می توانید عایق بندی صدا ایجاد کنید و از ورود صداهای دیگر جلوگیری کنید.

نورپردازی سقف زیر زمین
نورپردازی صحیح و اصولی سقف زیر زمین

پایان بندی

در این مقاله سعی کردیم اطلاعاتی در خصوص نورپردازی سقف کوتاه و عوامل مربوط به آن ها توضیحاتی را ارائه دهیم. بهتر است قبل از اقدام به خرید لامپ های نورپردازی حتما از عملکرد هر کدام و ویژگی شان اطلاعات لازم را کسب نمایید. تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. امیدواریم با مطالعه این مطلب بهترین تصمیم را در خصوص خرید نورپردازی سقف کوتاه بگیرید. شایان ذکر است که مشاوران و متخصصان شرکت نورپردازی داخلی مینفری در کنار شما هستند تا بهترین انتخاب را برای نورپردازی فضای مورد نظر خود داشته باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر از بخش تماس با ما شرکت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم